Drahá RC letadla

Letadla na dálkové ovládání, která mají cenovku s vysokou částkou, se téměř vždy řadí mezi RC letadla pro pokročilé. Dražší modely, tedy ty s cenou v řádech tisíců korun, jsou oproti svým levnějším kolegům výkonnější, rychlejší, větší a jsou citlivější na ovládání. Doporučují se spíše pro zkušenější uživatele, kteří vědí, co dělají.

Zde najdete jen malou ukázku několika drahých RC letadel, abyste si mohli udělat obrázek o tom, co je na trhu k dispozici.

Cessna 350 Plug & Play

%d0%ba%d0%b5390Jedná se o venkovní model a tzv. civilní maketu, tedy malou kopii skutečného letadla. Cessna 350 je jednomotorové letadlo s maximální rychlostí 350 km/h a doletem až 2000 km. Tento model je vyroben z EPO a můžete jej zakoupit ve verzi Plug & Play, což znamená, že je téměř připraven k letu. Abyste s ním mohli vzlétnout, musíte model smontovat pomocí šroubků a dodat přijímač a baterii.

Cena: ± 3990 Kč

JAS-39 Gripen

Toto je model vhodný pro piloty, kteří již plně ovládají létání s běžným akrobatickým modelem a chtějí si vyzkoušet opravdu vysoké rychlosti. Prodává se ve formě RTF, balení obsahuje samotné letadlo z pěnového polystyrenu s RC vybavením, dmychadlem se střídavým motorem a regulátorem, akumulátory, nabíječem a 4-kanálovým vysílačem.

Cena: ± 3 990 Kč

Piper J3 Cub ARF

%d0%ba%d0%b5391Tento model lze zakoupit téměř hotový. Je vyroben z EPP, má rozpětí 1400 mm a zářivě žlutou barvu, takže ho jen tak nepřehlédnete. Toto RC letadlo se může pochlubit i realistickou prosklenou kabinou, palubní deskou a dokonce i figurínou pilota. Piper J3 Cub se hodí pro mírně pokročilé piloty. Při ovládání tohoto modelu budete muset koordinovat směrovku, křidélka i výškovku. To se vám bude hodit, pokud se vhrnete na létání s akrobatickými modely.

Cena: ± 4790 Kč

Alpha 1500

Jedná se o populární motorový větroň, který je poháněný střídavým motorem a nabízí ovládání křidélek, směrovky i výškovky. Model je vyroben z materiálu EPP, díky čemuž je velmi odolný a snadno se opravuje. Před prvním letem musíte zajistit pouze přišroubování ocasních ploch, nasazení polovin křídla a připojení pohonného akumulátoru. Toto RC letadlo je vhodné i pro začátečníky, ovšem pod vedením někoho zkušenějšího.

Cena: ± 3800 Kč

P-51 Mustang Ultra Micro RTF

%d0%ba%d0%b5392Toto RC letadlo představuje akrobatický model ve stylu americké stíhačky Mustang a je vhodný pro zkušené piloty. Model je to sice miniaturní, ale i tak je vypracován do velkých detailů a pyšní se úžasnými letovými vlastnostmi.

Cena: ± 3200 Kč

Comments are closed.